Skip to content Skip to footer

„Reikia labai mylėti savo Tėviškę, kad dar labiau mylėtum savo Tėvynę“
Antanas Biliūnas

2019 m. spalio 17 d. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 5 klasės mokiniai rinkosi Ginkūnų bibliotekoje į integruotą pamoką „Susipažinkim su Biliūnu bibliotekoje“, neformaliai pažvelgti į rašytojo  gyvenimą ir kūrybą, diskutuoti apie jo kūrybos prasmę ir pasiaukojimą, Jono Biliūno 140-osioms gimimo metinėms paminėti.
Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Višniauskienė pakvietė penktokus paklausyti ir užsirašyti kuo daugiau faktų apie J. Biliūną. Mokiniai turėjo ypatingą galimybę susipažinti su svarbiausiais   rašytojo gyvenimo ir kūrybos etapais, kuriuos pristatė bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Rašytojas J. Biliūnas gimė Niūronyse, Anykščių rajone, pasiturinčių valstiečių ūkininkų šeimoje.  Mokėsi Anykščiuose bei Liepojos gimnazijoje. J. Biliūnas pasirinko rašytojo profesionalo kelią: „Brisiaus galas“, „Kliudžiau“ ar „Laimės žiburys“ – šiuos kūrinius puikiai žino daugelis lietuvių. Jo kūryba labai autobiografiška: dažnai vaizduojama jo vaikystės aplinka, gimtinės kraštovaizdis. Nors liga jį pakirto itin jauną – vos 28-erių metų – dar būdamas gyvas J. Biliūnas spėjo įrašyti savo pavardę į lietuvių literatūros istoriją. Iš bibliotekininkės pasakojimo mokiniai sužinojo apie Malavėnų kaime (Ginkūnų seniūnija) gyvenusią gausią Janulaičių šeimą. Šiauliuose Julija Janulaitytė susipažino ir susituokė su J. Biliūnu. J. Biliūnienė vertėsi dantų gydytojos praktika, J.Biliūnas daug savo kūrinių parašė diktuodamas juos žmonai.
Mokiniai žiūrėjo R. Verbos filmą bei vaizdo įrašą „You Tube“ apie rašytojo Jono Biliūno kūrybą ir gyvenimą.
Dėkoju mokytojai A. Višniauskienei už bendradarbiavimą ir 5 klasės mokiniams, kurie jautriai priėmė ir suprato Jono Biliūno humaniškumo idėjas.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

Komentaras