2019 metų lapkričio 16 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo renginių salėje įvyko graži ir prasminga kaimo šventė. Susirinkęs gausus būrys gilaitiškių bei svečių galėjo pasidžiaugti surengta paroda „Kūrybos žiburėliai – 2019“, kurioje kaimo „auksarankiai“ pristatė savo tapybos darbus, mezginius, rankų darbo papuošalus, kolekcijas. Daug kam kėlė nuostabą labai profesionalūs parodos eksponatai, o kai kurie šventės dalyviai pripažino, nežinoję, kad nedideliame Gilaičių kaimelyje yra tokių talentingų žmonių. Padėkos įteiktos šios parodos dalyviams: Justinai Anglickytei, Evaldui Mockui, Janinai Jakubėnienei, Zinai Armonienei, Zinai Bizinienei, Viktorijai Kardašienei, Ingai Šadlauskienei, Danutei Mereckienei, Violetai Laurutienei, Editai Rudžinskienei.
Šventės vedančioji, Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė ne šiaip sau prabilo gimtąja žemaičių tarme, o primindama, kad 2019-ieji buvo paskelbti Žemaitijos metais. Augustas Jasiūnas, geriausias 2019 metų Šiaulių rajono jaunasis kraštotyrininkas, vedančiosios pagalbininkas, paklaustas, kuo jam brangi kaimo šventė, atviravo, kad tai tradicinė, gyvuojanti beveik du dešimtmečius šventė, sukviečianti gausų būrį vietinių ir svečių. Augustas tikino, kad nei jis, nei kiti gilaitiškiai, ko gero, nesuprastų, jei šios šventės kažkada neliktų.
Į renginį pakviestas Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mišrus  choras iš Vilniaus „Ave Vita“ pradžiugino ir sužavėjo  susirinkusius. Charizmatiškasis choro vadovas prof. Kastytis Barisas pristatydamas savo kolektyvą, sveikino ir į Gilaičius atvykusius buvusius choro dainininkus iš Pasvalio ir Šiaulių.
Neužmiršti ir pasveikinti bendruomenės  žmonės, 2019-aisias minėję gražius jubiliejus. Simbolinės dovanėlės įteiktos ir kaimo naujagimiams bei jų tėveliams. Jautrias dainas visiems dovanojo Regina ir Kristina, o gerą humoro dozę mestelėjo Šiaulių rajono Micaičių bendruomenės humoro grupė „Kaimynės“.
Pabaigoje visi sustoję, sudainavo tradicinę „Giminių dainą“, kuri buvo papildyta keliais stulpeliais, skirtais Gilaičiams ir gilaitiškiams (eilių autorė Lina Kasparienė).
Šventėje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Gilaičių bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, jos padėjėja Ada Grakauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, rajono Savivaldybės tarybos narė Ingrida Venciuvienė.
Šventę organizavo  Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gilaičių struktūrinis teritorinis padalinys (bibliotekininkė Rita Bielskienė) ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialas.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė