Minėdami Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Romučių bibliotekos skaitytojai, vaikai, susitiko su Pepe Ilgakojine (bibliotekininkė Janina Butnorienė), kuri pasiblaškiusi tarp knygų lentynų, sustojo prie knygų parodos „Saulė, knyga ir vaikystė“, skirtos paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną ir Nacionalinę bibliotekų savaitę. Peržvelgusi parodą, Pepė susidomėjo užrašu, o kad pačiai sunkiai sekasi skaityti, tai paprašė, kad jį perskaitytų skaitytoja Emilija. O ten parašyta, kad nuo balandžio 24 d. iki 30 d. visose Lietuvos bibliotekose vyksta XVII-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė ir jos šūkis „Aš esu biblioteka“. Toliau rašoma, kad šių metų tema kviečia į bibliotekas pažvelgti lankytojų akimis: kuo jie domisi, ko tikisi. O į bibliotekas ateina įvairūs lankytojai: atviri, įdomūs, išmintingi, žili, akiniuoti, draugiški, mezgantys, pokštaujantys, keisti, greiti, kūrybingi, gražūs, nuoširdūs, linksmi, protingi, liūdni, žaismingi… (ir dar pridėjo, kaip Pepė). Pepė liko patenkinta šiais bibliotekos lankytojų apibudinimais. Tada pasirinko iš parodos jai labiausiai patikusią knygutę. Vaikai jai papasakojo, kad tai S. Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai“, kuri išrinkta 2016 Metų geriausia knyga vaikams. Vėl vaikai turėjo išpildyti Pepės norą, paskaityti keletą ežiuko sapnų. Pepė pasidžiaugė bibliotekoje praleista valandėle. Ir prižadėjo vaikams ateityje išmokti gerai skaityti ir perskaityti daug gražių knygučių.
Janina Butnorienė,
Romučių bibliotekos bibliotekininkė