Skaitymas balsu, būnant kartu su kitais, vienijantis užsiėmimas. Priverčia įsiklausyti ir išgirsti. Knyga tampa artimesnė ir mielesnė. Labai svarbu, kad skaitymas kartu praplečia vaikų žodyną, skatina smalsumą ir kūrybiškumą.
2018 m. balandžio 12 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko garsinių skaitymų valandėlė mažiesiems „Aprangos kodas – Knyga“.  Bibliotekoje svečiavosi Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 1b klasės mokiniai ir jų mokytoja Kristina Montvilienė. Renginio užduotis – apranga turėjo atitikti pasirinkto skaityti kūrinio personažą. Skaitymus pradėjo vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Pirmokėliai susidomėję klausėsi  Pelėdos skaitomos ištraukos iš knygos „Pelėdžiuko sapnas“. Lėtai ir įtaigiai Fėja (Aleka) peskaitė knygelę „Dantukų fėja“. Puošni Raudonkepuraitė (Milda) skaitė knygelę tuo pačiu pavadinimu. Ežiukas (Martynas) paskaitė ištrauką iš knygelės „Maži ežiuko sapnai“. Pažintį su Kake Make tęsė Irūna ir Vakarė bei Nykštukas Emilis. Du šiek tiek išdykę zuikučiai (Mantas ir Nojus) perskaitė knygeles „Zuikelis drąsuolis“ bei „Kiškio lūpos“. Išklausę skaitomos knygelės ištrauką arba visą knygelę, mažieji skaitytojai kartu su bibliotekininke aptarė kiekvienos pasakos prasmę, moralę.
Visi aprangos kodo dalyviai nusifotografavo prie stendo bibliotekoje, kuriame eksponuojami Ginkūnų lopšelio-darželio vaikų kūrybos darbai „Aprangos kodas – vaikiška knyga“.
Laikas prabėgo greitai, kartu pasidžiaugėme gyvenimo stebuklais, knyga ir skaitymu.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė