Gegužės devintą dieną visa Europa mini žemyno valstybių vienybę simbolizuojančią šventę. Taip pažymima Roberto Šumano ir jo pasekėjų 1950 m. paskelbta deklaracija, suteikusi Europai postūmį vienytis. Jau ketvirtus metus iš eilės Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė kartu švęsti Europos dieną, kurią remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Ši šventė simbolizuoja taiką, laisvę, tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Europos šalių ir jų piliečių. Gegužės 9 d. 13 val. Kuršėnuose, J. Basanavičiaus gatvėje, Europos dienos  šventinį minėjimą iškilmingai atidarė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos globėja, Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė. Sveikinimo žodį  tarė Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Algis Mačiulis ir  VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos direktorė Regina Rupšienė. Šventė prasidėjo orientaciniu žaidimu „Greičio ir žinių ruožas“.  Startavo penkios komandos:  IDG 718, Numeris1, Europa iš DGL, Pavenčiai, Elitas. Pagal žaidimo taisykles, orientacinį žemėlapį ir 15 klausimų apie ES  kiekviena komanda turėjo aplankyti keturias pažymėtas vietas  Kuršėnuose, kuriose buvo padėta po vieną dėlionės „Europos žemėlapis“ detalę. Prie kiekvieno punkto komanda privalėjo pasidaryti asmenukę ir patalpinti Instagram/ facebook su prierašu  #EuroposDiena#2016. Įdomiausios asmenukės komanda skiriami papildomi du taškus.  Po valandos trukusių varžybų, suskaičiavus rezultatus, daugiausia taškų (35)  surinko komanda – IDG 718. Visi žaidimo dalyviai buvo apdovanoti saldžiais spragėsiais, o  pirmosios vietos nugalėtojai laimėjo penkis dovanų kuponus į kino filmą.
Viena iš projekto ir šventės minėjimo veiklų kvietė atkreipti dėmesį  į bene vieną labiausiai viešojoje erdvėje eskaluojamų temų  – klimato kaitą. Todėl šventės metu buvo surengtas madų šou „Madingos fantazijos“. Visi demonstruojami rūbai  pagaminti iš  antrinių žaliavų. Pasirodymus ir originaliai sukurtą rūbą vertino komisija:  Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos  mokytoja Žyginta Ivanavičienė ir tos pačios mokyklos mokinės Germantė Dambrauskaitė ir Monika Kiriejevaitė. Madų šou „Madingos fantazijos“ dalyvavo: Kuršėnų lopšelio-darželio  „Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai, Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ Mamyčių klubo narės su vaikais, Daugėlių lopšelio-darželio ugdytiniai, Daugėlių mokyklos  mokinės ir Kuršėnų kūrybos namų siuvimo būrelio ugdytinės. Visi dalyviai apdovanoti vertingomis dovanomis, o nugalėtojai, Daugėlių mokyklos mokinei Beatričei Maižiutei, padovanoti du kuponai į kiną.
Europos savanorių tarnybos (EST) 20-mečio ambasadorės: Šiaulių rajono švietimo centro  metodininkė Laima Jarmalavičienė  ir Lietuvos moksleivių sąjungos  Kuršėnų mokinių savivaldų informavimo centro atstovė Kornelija Kriaučelytė pravedė  viktoriną. Laimėtojams teikti prizai, šventės dalyviai vaišinti   EST 20-mečio tortu.
Šventėje veikė „ES informacijos alėja“, kur  įsikūrė: VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos kiemelis, kuriame buvo vykdomi įvairūs edukaciniai užsiėmimai – medinių segių drožyba ir dekoravimas, mokyklos palapinėje  mokiniai vaišino savo pagamintais sausainukais, arbata, kirpėjo specialybės mokiniai kūrė norintiems šventės dalyviams šukuosenas,  dėstytojas Linas Laureckis  subūrė visus sušokti  airišką šokį, mokyklos duetas Emilija ir Mykolas  nuostabiai atliko keletą muzikos kūrinių.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Europos Sąjungos  informacinėje palapinėje, papuoštoje plakatais ir fotosienele, vyko viktorina „Ką žinai apie Europos Sąjungą“. Teisingai atsakiusiems įteikti prizai.
Alėjoje taip pat įsikūrė  asociacija „Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras“, kuris nuotaikingai šventės dalyvius džiugino didžiuliais muilo burbulais, stalo žaidimais. Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  dalyviams teikė informaciją apie sveiką gyvenseną, matavo kūno indeksą ir pan. Šiaulių miesto  ir rajono  PK Viešosios policijos skyriaus Bendruomenės pareigūnų  grupė teikė informaciją apie daiktų saugojimo ypatybes, kvietė pažymėti mobiliuosius telefonus.
Šventės metu  visus džiugino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro muzikos grupė  „Neto“ (vadovė Nerilė Bernotienė), šiuolaikinių šokių  grupė „JAMP“ ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos  šokių grupė „Gatvės vaikai“ (vadovė Gintarė Pučinskienė). Knygų personažai: Gaidelis (Radenas Valinevičius) ir  Raudonkepuraitė (Goda Dijokaitė), Kuršėnų kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaro“ aktoriukai, vadovaujami  režisierės Leontinos Valskienės bei  Boružėlė (Karolina Jasiukevičiūtė, vyresnioji  bibliotekininkė) sveikino  šventės dalyvius, dovanojo  balionius, vėliavėles, informacinius bukletus apie ES šalis.
Šventės pabaigoje padėkos žodį tarė  šventės organizatorės Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė. Šventės bičiuliams, socialiniams partneriams įteiktos padėkos ir dovanos: šventės vedėjui Edgarui Šapkui, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklai, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui, EST 20-mečio ambasadorėms, Šiaulių rajono švietimo centrui,  Kuršėnų miesto seniūnijai, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Šiaulių miesto ir rajono PK Viešosios policijos skyriaus Bendruomenės pareigūnų grupei  ir UAB „Komunalinis ūkis“ už geranorišką pagalbą organizuojant šventę.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja