Snieguotą lapkričio 7 dienos vakarą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos rankdarbių būrelis „Svajingosios levandos“ bibliotekoje surengė edukacinį vėlimo iš vilnos užsiėmimą. Prie būrelio veiklos prisijungė ir Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ tėvelių klubo aktyvas. Gaila, kad didelės pusnys sutrukdė kitiems panorėjusiems atvykti.

Edukacinį užsiėmimą vedė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė, tautodailininkė Asta Urbelienė. Karštos vilnos gausybėje renginio dalyvėms raibo akys nuo spalvų įvairovės ir sodrumo. Pirmiausia visos pasirinko gaminti puošnias seges, iš pasirinktos vilnos dėliojo gėlės žiedlapius, spaudė, drėkino muiluotu vandeniu, trynė pirštų galiukais, kočiojo, plovė ir vėl trynė kol susivėlė gražios gėlytės. Beliko išdžiovinti ir prisisiūti įsegimą. Kiek pramokusios dalyvės išdrįso velti šlepetes, batukus nykštukams.

Vilnos vėlimas, veltinukų gaminimas ne tik rankdarbio gaminimo procesas, bet ir nepamirštamų jausmų potyris, atsipalaidavimas po ilgos darbo dienos.

Joneta Filinskė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja