2020 m. sausio mėnesio 29 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyko edukacinė pamoka ,,Siuvinėjimas kryželiu pradedantiesiems“, skirta Tautodailės metams.
Pamokoje dalyvavo Gruzdžių gimnazijos septintos klasės mokiniai ir vyr. dailės mokytoja Vitalija Baranauskienė. Vyresniosios bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė papasakojo apie tai, kaip anksčiau lietuvės puošdavo savo drabužius, kokius raštus naudodavo, buvo paruoštos schemos, audinys, siūlai ir paaiškinta kaip ir nuo ko reikia pradėti. Susipažinimui su šia technika, buvo pasiūlyta moksleiviams išsisiuvinėti savo vardo pirmąją raidę. Visi stengėsi kuo tiksliau ir gražiau išsiuvinėti. Gal pradžioje ne visiems taip gerai sekėsi, tačiau visi buvo patenkinti pamoka.
Siuvinėjimas kryželiu yra puikus užsiėmimas, lengvai įvaldomas,  kuriuo galima užsiimti visus metus, o gautas rezultatas  dažnai maloniai nustebina ir patį siuvinėtoją.
Juk daugybė gražių dalykų pasaulyje yra sukurta žmogaus protu ir rankomis.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė