Kiaušinis – amžino gyvybės rato, atgimimo simbolis, kuris ant Šv. Velykų stalo užima garbingą vietą. Kiekvienas renkasi savo būdą, kaip marginti kiaušinius. Vieni valandų valandas praleidžia skutinėdami ant margučio šonų įvairius raštus, kiti kiaušinius margina vašku, treti tiesiog nardina kiaušinius į parduotuvėje nupirktus dažus ar paprasčiausiai užklijuoja velykinį lipduką. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė, tautodailininkė Asta Urbelienė išradinga, geranoriška ir kruopšti, todėl pasisiūlė visus norinčius išmokyti kitokios kiaušinių dekoravimo technikos – kiaušinių dekoravimo siūlais.
2017 m. balandžio 12 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje likus vos trims dienoms iki Velykų buvo surengtas edukacinis užsiėmimas „Pasipuoškime Velykoms“. Užsiėmimo pradžioje Asta Urbelienė susirinkusiems pristatė įvairiausias kiaušinių dekoravimo technikas, pasidalijo patarimais ir kitomis gudrybėmis, kaip išvirti kiaušinius, kad šie būtų kuo tvirtesni. Po smagios įžangos moterys su mažaisiais padėjėjais kibo į kruopštumo, kantrybės ir laiko reikalaujantį darbą. Netrukus mažųjų ir suaugusiųjų rankose pamažu gimė itin gražūs, spalvingi, pavasariški ir neįtikėtinai tvirti margučiai.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja