2018 m. spalio 12 dieną Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro 1–3 klasių mokiniai kartu su mokytoja Rima Janulaitiene dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo darbuotojų Birutės Sinkevičienės, Linos Karlinskienės ir Bazilionų bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Astos Platiakienės organizuotame edukaciniame užsiėmime – „Sagų gamyba iš modelino“. Moksleiviai entuziastingai nusiteikę gamino įvairių dydžių ir formų sagas. Kultūros darbuotojai suruošė tikrų sagų parodą: ,,…saga, sagutė, sagelė“. Vaikams buvo smalsu ir įdomu sužinoti iš kur buvo surinkta tiek įvairių sagų. Edukacinio užsiėmimo metu visi praturtėjo žiniomis ir išmoko gaminti bei pritaikyti įvairiems rūbams sagas. Po savaitės mokiniai vėl susirinks į edukacinį užsiėmimą, nes išdžiūvusias sagas dar reikės nušlifuoti ir nuspalvinti mėgstamomis spalvomis.

Asta Platiakienė,
Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė