2017 metų kovo 17 dieną Augustino Griciaus  bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Lėlių įvairovė ir jų gaminimo ypatumai“.  Užsiėmime dalyvavo Gruzdžių gimnazijos dešimtų klasių mokiniai ir jų mokytoja Vitalija Baranauskienė.
Iš bibliotekoje sukauptų lėlių paruošta gausi paroda. Lėlių gamybos paslaptimi pasidalijo mokytoja Vitalija Baranauskienė bei vyresnioji bibliotekininkė Liongina Šufinskienė. Apie išskirtinių  lėlių gaminimo būdus pasakojo dešimtokai – Edvardas Pantelaitis ir Martyna Šufinskaitė. Tiems, kuriems sunkiau pasigaminti sudėtingesnes interjerines lėles,  kaip alternatyvą pasiūlė vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė, pristatydama paprastesnių lėlių- monstrų gamybą, internetinius puslapius su šitų lėlių gaminimo pamokėlėmis ir brėžiniais.
Gavę daug gausios informacijos, gimnazistai pasiskirstė po biblioteką – piešti savo būsimos lėlės eskizus, planuoti, kokia medžiaga bus reikalinga tolimesnei veiklai.
Edukacinę veiklą stebėjo ir vertino Gruzdžių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Šlikienė. Jos pastebėjimu – tokio pamokos ypatinga patirtis tiek mokiniams, tiek ir mokytojams – veikla vyksta netradicinėje, jaunimui idealiai pritaikytoje aplinkoje.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė