Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai – ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemsiančių ateinančius metus, šeimyninę laimę ar asmeninę sėkmę. Visą gruodžio mėnesį Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai, malūnininkas ir jo gaspadinė, šventiškai papuoštoje troboje laukia besidominčių senaisiais papročiais.
Gruodžio 7 dienos pavakarę, Žaliūkių malūnininko sodyboje, Bridų bibliotekos bibliotekininkė Milda Vėlavičiūtė-Atkočiūnė su skaitytojais ir vietos bendruomenės nariais dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai…“. Išgirdome draudimų, kurių privalu laikytis Advento metu, spėjome orus ir būsimą kitų metų derlių, pabandėme sužinoti, ką gi žada ateinantys metai. Minkėme ir kočiojome, o po to vaišinomės jau pačių duonkepyje išsikeptais kūčiukais, kuriuos dar prėskučiais ar šližikais vadina.

Milda Vėlavičiūtė-Atkočiūnė,
Bridų bibliotekos bibliotekininkė