2018 m. balandžio 18 d. rytą Kužių biblioteka aidėjo nuo vaikučių klegesio. Į biblioteką, naujai edukacinei veiklai buvo pakviesti Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlis‘‘ priešmokyklinės ,,Pelėdžiukų‘‘ grupės vaikučiai  su auklėtoja Loreta Legačinskiene ir auklėtojos padėjėja Nina Tauniene. Naują edukaciją – 3D pieštuko galimybes pristatė Šiaulių rajono savivaldybės Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė. Laikas nestovi vietoje, kartu su juo keičiasi ir vaizduojamojo meno priemonės. Dar visai nesenai vaikai piešė pieštukais, flomasteriais ar liejo akvarele, o šiandien gali išbandyti 3D pieštuką su kurio galima kurti įvairias trimates figūras. Pasitarus su vaikais, pavarčius knygeles apie raides buvo nuspręsta, jog su visų pirma nusipiešime ant popieriaus su flomasteriais savo vardo pirmą raidę, o po to ją pasigaminsime su 3D pieštuku. Kol vieni vaikučiai sėdo prie stalo ir bandė 3 D pieštuką, kiti  žaidė su kinetiniu smėliu prie terapinio smėlio ir šviesos stalelio, vartė knygeles, dėliojo dėliones ar įsitraukė į virtualių žaidimų labirintus kompiuteriuose. Smagus rytmetis ir daug veiklų bibliotekoje prabėgo nepastebimai. Džiugu, tai jog pirmasis pabandymas su 3D pieštukais vaikams patiko. Pagamintos raidelės bus eksponuojamos lopšelio-darželio parodoje, kur 3D pieštuko galimybes galės pamatyti ne tik vaikai, darbuotojai, bet ir ugdytinių tėveliai.
Ir kaip sakė rusų rašytojas Kornejus Čiukovskis ,,Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas“.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė