Skip to content Skip to footer

2020 metų vasario 24 dieną Bubių kultūros salėje vyko edukacijos „Kimočiai“ ir „Mano jausmų muzika“. Šias edukacijas vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresniosios bibliotekininkės Agnė Areliūnaitė ir Giedrė Čarienė. Pirmoje edukacijoje dalyvavo Bubių mokyklos 2 klasės moksleiviai, jie atkeliavo lydimi mokytojos Almutės Šarlauskienės. Kas yra kimočiai?, – klausė moksleiviai. Kimočiai – žaislai, turintys jausmus. Šiais žaislais siekiama stiprinti vaikų ir tėvų ryšį bei ugdyti jų savigarbą, pasitikėjimą savimi ir emocinį intelektą. Jie padeda tėvams ir vaikams kalbėtis apie jausmus. Vaikai mokosi jausmų pavadinimų, kaip bendrauti, kaip valdyti savo jausmus. Japonų kalboje žodis „kimochi“ reiškia jausmą. Kiekvienas kimočis slepia kokį nors jausmą! Jausmai – tai mažos pagalvėlės. Vienoje jų pusėje yra jausmo pavadinimas („laimingas“, „liūdnas“, „paikas“, „drąsus“…), kitoje – atitinkama veido išraiška. Visi kimočiai (personažai) turi ypatingas kišenėles, kur galima įdėti norimą jausmų pagalvėlę.
Kimočiai gyvena tavo kaimynystėje, tokioje kaip tavo, įprastoje gatvėje su namais abejose kelio pusėse! Vienintelis skirtumas nuo mūsų namų yra tas, kad Kimočių namai yra aukštai medžiuose. Kartais, kai mus užvaldo emocijos ir mes netenkame pusiausvyros, gali būti, kad atsidursime Kimočių gatvėje. O toliau su kiekvienu Kimočių gatvės gyventoju moksleiviai susipažino artimiau.
Antroje edukacijoje „Mano jausmų muzika“ dalyvavo Bubių mokyklos 4 klasės moksleiviai. Užsiėmimo metu buvo naudotasi Trace Moroney jausmų knygelių serija: „Kai nusiviliu“, „Kai jaučiuosi vienišas“,  „Kai man liūdna“, „Kai myliu“, „Kai jaudinuosi“, „Kai jaučiu pavydą“, „Kai esu laimingas“, „Kai jaučiuosi geras“, „Kai supykstu“, „Kai išsigąstu“. Vaikai jausmus, kuriuos išgyvena knygų veikėjas kiškis, perteikė naudodami muzikos instrumentus. Nustebę moksleiviai klausėsi muzikos instrumentų, kurie skleidė jūros ošimo, paukščių čiulbesio, gamtos reiškinių (lietaus, vėjo) garsus. Užsiėmimo dalyviai kartu su kiškeliu mokėsi dalintis pozityviais jausmais – meile, džiugesiu, gėriu ir priešingai – kaip įveikti negatyvius jausmus, nelaikyti jų savyje, siekiama išmokyti, kad liūdėti, pykti yra normalu.

Jūra Valuckienė,
Bubių bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras