2018 m. gegužės 17 d. Bubių seniūnijos bibliotekose lankėsi Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė. Ji turėjo net keturis susitikimus Bazilionų, Bubių, Gilvyčių ir Kurtuvėnų bibliotekose. Į Gilvyčių biblioteką sugužėjo nemažas Gilvyčių mokyklos V–VI klasių mokinių būrys su anglų kalbos mokytoja Jūrate Banevičiene, fizikos mokytoja Laima Kėryte ir mokyklos bibliotekininke Roma Rimeikiene. Kurtuvėnų bibliotekoje užsiėmimo nekantriai laukė Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro III–IV klasių mokiniai su mokytoja Ausma Valiene. Bazilionų bibliotekininkė Asta Platiakienė pakvietė Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro septintokus (mokytoja Jolanta Aksenavičienė). Bubių bibliotekos bibliotekininkė Jūra Valuckienė pakvietė Bubių mokyklos VII, VIII ir X klasių mokinius (atvyko net 14 mokinių).
Skirtingose bibliotekose apsilankiusi R. Rasikienė supažindino mokinius su 3 D pieštukais ir jų piešimo principu. Tai ne paprastas spalvinimo pieštukas, kuriuo galima piešti ant popieriaus, o rašiklis, piešiantis plastikiniu užpildu, kuris sustingęs tampa kietas. Parodžiusi įvairių pavyzdžių, pateikus trafaretų su piešinukais, pademonstravus, kaip reikia naudotis 3D pieštukais, bibliotekų dalyviai susidomėję ėmėsi darbo.
Keturi edukaciniai užsiėmimai keturiose bibliotekose, tačiau visi pasisekė puikiai, kiekvieno dalyvio darbelis buvo kūrybiškas, savitas ir įdomus. Moksleiviams labai patiko užsiėmimas, jie teiravosi, kur būtų galima įsigyti tokius pieštukus, dėkojo už įdomų užsiėmimą ir galimybę išbandyti naujas, inovatyvias priemones.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė