2018 m. kovo 15 d. Ebru meno galimybes nusprendė išbandyti Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos partneriai Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ tėvų klubo nariai. Žinoma, bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė su malonumu sutiko pristatyti ebru meno atsiradimo istoriją, techniką, naudojamas priemones ir teikiamas netradicinės dailės galimybes. Be viso to atskleista, kad ebru – ne tik smagi pramoga, bet ir veiksminga terapinė priemonė.
Visas kūrybos procesas vyksta ebru inde, pripildytame jūros dumbliais sutirštinto vandens. Dažai ištaškomi vandens paviršiuje teptukais, pagamintais iš arklio uodegos ir rožių stiebelių. Specialiais įrankiais judinant dažus vandens paviršiuje sukuriamas spalvingas paveikslas, kuris gali būti keičiamas, papildomas daugybę kartų. Panoręs išsaugoti paveikslą, dailininkas vandens paviršių tiesiog uždengia popieriaus lapu, dažai prilimpa ir jį bekeliant visas grožis persikelia ant popieriaus.
Užsiėmimo pabaigoje klubo narės dėkojo už nuostabų atitrūkimą nuo kasdienybės ir džiaugėsi turėjusios galimybę išbandyti vis labiau populiarėjančią meno formą.
Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja