2018 m. lapkričio 7 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo salėje vyko „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinis turas. Jame dalyvavo vaikai ir jaunimas iš Gruzdžių ir Kurtuvėnų. Knygų pristatymui padėjo pasiruošti mokytojai, bibliotekininkai. Renginį vedė dvi burtininkės Jurgita Jasiškytė ir Dalė Šliūpienė. Jos pristatė komisiją ir dalyvius. Atrankiniame ture dalyvavo Deividas Šimalis (4 kl.), kuris pristatė Jocko Willink knygą ,,Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“, Gruzdžių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Virginijos Bernotienės paruoštos dvi komandos: penktos klasės mokiniai pristatė – L. Cerroll knygą ,,Alisa stebuklų šalyje“ (9 dalyviai), o šeštos klasės mokiniai – Šatrijos Raganos kūrinį ,,Vyšnios“ ir kitų kūrinių personažus (10 dalyvių), Lukrecija Zubauskaitė ir Irmina Jasotytė papasakojo apie R.R. Russell knygą ,,Prietrankos dienoraštis“, Ugnė Jasiškytė į H. Webb knygelių serijos pristatymą atsivedė savo šunelį Stela, Kurtuvėnų biblioteką atstovavo dvi šaunios pelytės: Greta Grigalaitytė ir Urtė Arminaitė, kurioms pasiruošti padėjo Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė. Vyriausiųjų mokinių grupėje pasirodė – IV gimnazinės klasės mokiniai – Marija Jasiškytė, Martyna Šufinskaitė ir Matas Mikalauskas, kurie šiurpiai pristatė Stiveno Kingo romanų seriją.
Visi dalyviai buvo apdovanoti konkurso organizatorių, Gruzdžių seniūnijos bei Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos įsteigtais prizais. Nors visi moksleiviai buvo labai kūrybingi ir išradingi, tačiau į finalą komisiją turėjo išrinkti tik pačias geriausias, įdomiausiai pasirinktą knygą pristačiusias komandas.
Komisija į finalą išrinko – drąsiu pasirodymu sužavėjusį, Deividą Šimalį, kompetentingą ir išraiškingą šeštos klasės mokinių komandą ir siaubo elementus panaudojusius, IV gimnazinės klasės atstovus.
Knygų pristatymo konkurso finalas vyks lapkričio 15 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė