2018 m. lapkričio 29 d. 18.00 val. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo Bubių salėje įvyko edukacinis renginys „Adventinių vainikų gamyba“. Užsiėmimą vedė Airina Šulskienė. Edukatorė dalyviams pasakojo apie vainiko simboliką: advento vainikas yra apskritimo formos. Apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas, taip pat reiškiantis niekada negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Tokia forma išreiškia Kristaus paslaptį. Kaip ir žiedas, taip ir vainikas yra ištikimybės ženklas, Dievo ištikimybės pažadams ženklas. Dėl šios reikšmės advento vainikas turi išlaikyti savo apskritimo formą ir netapti kokia nors gėlių su keturiomis žvakėmis kompozicija. Užsiėmimo dalyvės atsinešė įvairiausios džiovintos gamtinės medžiagos: kerpių, samanų, kankorėžių, žiedų lapų, medžių šakelių, šermukšnių uogų ir t.t., taip pat buvo naudojami atlasiniai kaspinai ir kitokios juostelės – kūrybiniams gebėjimams nėra ribų. Viena dalyvė prie arbatos puodelio visus vaišino savo keptais imbieriniais sausainiais. Vakaras visiškai neprailgo, net atvirkščiai –  pritrūko laiko. Viso vakaro rezultatas buvo akivaizdus – dalyvės džiaugėsi ir buvo patenkintos sukurtais savo pačių rankomis Advento vainikais.

Jūra Valuckienė,
Bubių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė