Bridų kaimas yra Šiaulių kaimiškosios seniūnijos šiauriniame pakraštyje. Pagal etnografines ribas – Žemaitija. Bridų biblioteka išaugo iš pokario laiku buvusio klubo-skaityklos. Klubas-skaitykla Briduose įkurtas 1945 metais apylinkės tarybos pastate (dabar Bridų gatvė 10). Pirmoji skaityklos vedėja buvo Genė Daujotaitė. Būtina darbo forma buvo garsinis prenumeruojamų laikraščių skaitymas, be kurių buvo eksponuojamos politinio turinio brošiūros. 1946 metų lapkričio mėn. klubui-skaityklai pradėjo vadovauti Eufrozina Savickienė. Klubą ji perkėlė į mokyklą. Vakarais E. Savickienė kviesdavo žmones į dramos mėgėjų būrelio repeticijas.
1952 metais vietoj klubo-skaityklos įkuriama tikra biblioteka. Didėjo knygų fondas, kuris per metus išaugo iki 1000 egzempliorių. Biblioteka vėl grįžo į apylinkės tarybos pastatą. 1959 metais Bridų biblioteka perkelta į Sutkūnus, o 1965 metais vėl grąžinta į Bridus. 1966-1979 metais vadovavusi bibliotekai Marija Gužauskienė ženkliai praturtino bibliotekos knygų fondą, pritraukė daug naujų skaitytojų, organizavo prasmingų, įsimintinų kultūros renginių. Vėliau beveik 25 metus bibliotekai vadovavo Zofija Babrauskienė, kuri taip pat puoselėjo Bridų biblioteką, aktyviai bendradarbiavo su skaitytojais, o su vaikais statė vaidinimus. Po to, bibliotekai vadovavo Izolina Karženauskienė, Laura Baužaitė, Gitana Montvidienė, Irmina Šiškutė. Šiuo metu Bridų bibliotekoje dirba Milda Vėlavičiūtė-Atkočiūnė.
Bridų bibliotekos lankytojai gali apžiūrėti veikiančią parodą „Atminimai širdy palikti…“, kurioje eksponuojami bibliotekos metraščiai, įvairių renginių nuotraukos, leidiniai su įrašais apie  biblioteką bei šio kaimo istoriją. Paroda veiks iki gruodžio 31 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Milda Vėlavičiūtė-Atkočiūnė,
Bridų bibliotekos bibliotekininkė