2019 m. birželio mėnesį Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo organizuojamos netradicinės pamokos moksleiviams. Jaunieji dalyviai išbandė įvairiausias bibliotekos veiklas: piešė ant smėlio ir šviesos spalvų staliukų bei šviečiančių molbertų, dalyvavo viktorinose „Molio kelias“, „Įminkime Kuršėnų mįsles“, „Viskas apie kiną“, „Pažink Europą“ ir kt. Moksleiviai susidraugavo su interaktyviomis knygutėmis, išbandė interaktyvios lentos – stalo galimybes, skirtas mokytis.
Bibliotekoje pamokų dalyviai skrebinimo technika pasigamino knygų skirtukus, piešė ant akmenėlių. Taip pat susipažino su „LEGO WeDo 2.0, LEGO Mindstorms Education EV3 ir  mokomaisiais rinkiniais „Fishertechnik“. Mokiniai ypač susidomėjo jau surinktais robotukais, daugiausiai dėmesio susilaukė robotas-šuniukas, kuris galėjo atlikti tam tikras funkcijas: atsisėsti, loti, miegoti ir kitas užprogramuotas komandas. Jaunieji dalyviai galėjo susipažinti ir su kitomis bibliotekoje esančiomis naujausiomis technologijomis: grafine planšete, 3D spausdintuvu, darbo stoties „Fujitsu Celsius W580“ galimybėmis, 360 laipsnių kamera, dronu ir kt. Iš visų išvardintų įdomiausia technologinė priemonė daugeliui vaikų buvo bibliotekoje esantis dronas, kuriuo ir buvo fotografuojamos mokinių grupės.
Netradicinių pamokų dalyviai džiaugėsi, kad galėjo dalyvauti ir išbandyti savo jėgas įvairiose veiklose. Daugelį nustebino, kad bibliotekose galima rasti tiek inovatyvių technologijų, interaktyvių knygelių, sumanumo reikalaujančių viktorinų, kurios padeda mokytis ir dar geriau įsisavinti žinias. Mokytojai vis dažniau teiraujasi apie galimybes ir rugsėjo mėnesį dalyvauti panašaus pobūdžio veiklose. Džiaugiamės, kad susidomėjimas auga ir bibliotekos veiklos panaudojamos ugdant jaunuosius kūrėjus.

Karolina Jasiukevičiūtė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja,

Dovilė Navickaitė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė