Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdydama  projektą „Verslo ir amatų akademija“, kurį remia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai2“, organizuoja mokymus ir Šiaulių rajono bibliotekininkams. Mokymai įvyko kovo 7 ir kovo 30 dienomis, kuriuose mokėsi Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir struktūrinių teritorinių padalinių darbuotojai.
Kadangi planšetiniai kompiuteriai sparčiai žengia į kasdieninį žmonių gyvenimą, todėl būtina ugdyti pirmiausiai bibliotekų darbuotojų, o paskui ir lankytojų skaitmeninius gebėjimus.
2016 m. kovo 7 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Meškuičių struktūriniame padalinyje įkurtoje Info erdvėje bibliotekininkai mokėsi naudojimosi  planšetėmis „iPad“ pagrindų.
2016 m. kovo 30 d.  Kužių bibliotekoje įsteigtoje Info erdvėje vyko mokymai viešosios bibliotekos darbuotojams „Mobiliųjų išmaniųjų technologijų pritaikymas. Planšetinių kompiuterių „iPad“ naudojimas”. Mokymus vedė Staselė Riškienė, „Apple“ profesinio tobulinimo konsultantė.
Lektorė mokymų dalyvius supažindino su planšetinių kompiuterių „iPad“ programomis: „Pages“, „iBooks“, „ePub“, „iMovie“, „Photos“, „MSQRD“, „GarageBand“, „Translate“ ir kitomis. Bibliotekininkai susipažino su filmavimo, fotografavimo, informacijos siuntimo, vertimo, elektroninių knygų skaitymo galimybėmis.
Mokymų metu įgytas žinias Šiaulių rajono bibliotekininkai perduos savo bibliotekų vartotojams. Jie, pasirinkę tinkamas programas, mokysis filmuoti, skaityti el. knygas, žymėtis idėjas bei pastabas, rinkti tekstą, dalintis informacija, fotografuoti, piešti, kurti ir tobulėti, nes mobilieji įrenginiai suteikia neribotas galimybes.

Rita Nesavaitė,
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja,

Nuotraukos  Almanto Šlivinsko,  vyriausiojo bibliotekininko projektinei ir edukacinei veiklai