Skip to content Skip to footer

2017 metų gegužės 20 dieną Kuršėnų miesto 436 metų minėjimo šventėje dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Eisenoje linksmais šūksniais, spalvotomis gėlėmis, vienodais bibliotekos marškinėliais pasipuošę, su literatūriniais personažais priešaky bibliotekininkai keliavo į Kuršėnų miesto parką, kur mūsų palapinėje buvo demonstruojamos įvairios naujos veiklos. Šventėje biblioteka kvietė nusifotografuoti su smagiais knygų personažais, pasigaminti autorinį ženkliuką, dalyvauti sportiniame petankės žaidime, išbandyti naujas dailės priemones – smėlio staliukus. Įdomias ir išradingas veiklas pasiūlė vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė, ji visus norinčius papuošė piešiniu ant veido ar rankos, o prie jos sukurtos naujos fotodekoratyvinės sienelės buvo galima nusifotografuoti. Ypač vaikus viliojo nauja edukacinė priemonė – individualių metalinių ženkliukų gamyba. Šventės dalyviams buvo pateikiami viktorinos klausimai apie Kuršėnų miestą, o už teisingą atsakymą galėjo patys su metalo presu pasidaryti unikalų ženkliuką atminimui arba pasinaudoti bibliotekos pasiūlytu piešiniu su širdele ir jos logotipu. O jaunimas ypač domėjosi Kuršėnų renginiuose dar nematyta naujove – petankės žaidimu, kuris pagrįstas metalinio rutulio metimo taiklumu. Jis žaidžiamas 8 komandomis po 2–4 dalyvius, o prizus gavo tik į finalą patekę geriausi rutulio metikai.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva šventės metu veikė Knygų mugė, kurioje dalyvavo Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijai priklausančios leidyklos: ANDRENA ir ŽARA.
Kuršėniškių susidomėjimas neįprastomis ir nemokamomis bibliotekos paslaugomis atskleidė, jog dirbame teisinga linkme ir galime drąsiai konkuruoti su komercine pasiūla, nes savo veiklomis mokame nustebinti į biblioteką ateinančius lankytojus. Ateikite ir žaiskite pas mus!

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos: Robertos Rasikienės  ir Almanto Šlivinsko

Komentaras