2016 m. balandžio 6 dieną Aukštelkės mokykloje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Literatūrinėje popietėje dalyvavo ikimoklinukų grupė kartu su mokytoja Vilma Kardašiene.
Popietę pradėję vaikučiai atliko dainelę apie pavasarį. Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Roberta Ščeponavičiūtė trumpai papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną. Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais, jos idėją iškėlė Tarptau­tinė vaikų knygos taryba (IBBY). Kiekvienais metais kuri nors šalis yra tos šventės rėmė­ja. Tos šalies rašytojas ra­šo kreipimąsi, atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą.
Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Šią rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės,  konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms.
Bibliotekininkė Roberta paskaitė mažiesiems renginio dalyviams lietuvių liaudies pasaką „Ožka melagė“. Vaikai, išklausę pasaką, piešė  pasakos herojus –  mešką, lapę, ežį, senelį, senelę.

Roberta Ščeponavičiūtė,
Aukštelkės bibliotekos  vyresnioji bibliotekininkė