Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka dar kovo mėnesį įsijungė į pilietišką iniciatyvą – su 3D spausdintuvais gaminti apsauginius skydus medikams.
2020 m. balandžio 3 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka pirmuosius pagamintus skydus perdavė Kuršėnų ligoninės kolektyvui. Jiems buvo nuvežta 17 vnt. Balandžio 14 d. – 17 vnt. apsauginių skydų perduoti Aukštelkės socialinės globos namams ir ten dirbantiems medikams.
Spausdinimo darbai tęsiami ir toliau. Bendradarbiaujant su VšĮ „Robotikos mokykla“ ir  Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka vyksta skydų patobulinimo darbai. Kiekvienas skydo gaminimo procesas vyksta gana ilgai (1 vnt. – apie 2,5 val.) , tai priklauso nuo modelio. Bibliotekos pagaminti rėmeliai yra akinių rėmelių formos, taip pat bus pagaminti 2 vnt. OB2 modelio rėmai, skirti sudėtingomis sąlygomis dirbantiems medikams.
Skydelis padeda apsisaugoti nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso, jis dengia veidą, mažindamas galimybę užsikrėsti virusu.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja