Rugsėjo 23 dieną, Gilaičių bibliotekoje surengtas susitikimas su vaikų pjesių kūrėja, prozininke Aldona Liepiene. Renginys prasidėjo A. Liepienės  alegorija „Senumos slėnis“, kurią skaitė vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė, Kužių teatro dalyvė Rima Zapalskienė, o smuikavo ir dainavo Kužių salės meno vadovė Kristina Lučinskaitė. Asociacijos „Menų šaltinis“ literatų grupės pirmininkė Birutė Krikščiūnaitė išsamiai  papasakojo apie  Aldonos Liepienės kūrybos kelią, o pati autorė išdavė, kad be puikios pasakų knygos „Beveidis“, pjesių knygutės vaikams „Baltoji skruzdėlytė“, atsiminimų knygos apie savo mamą, bei Šiaulių miesto Lieporių rajono senuosius gyventojus, visai neseniai leidyklai atidavė rankraštį su pjesėmis suaugusiems. Prozininkė puikiai piešia, todėl keletą knygų pati iliustravo. Popietės dalyviai užduodami klausimus autorei, domėjosi jos vaikyste, jaunyste, profesine veikla, pamąstymais apie Lietuvą.
Visų susirinkusių laukė dar vienas malonus susitikimas su Kuršėnų kultūros centro vaikų ir jaunimo teatru „Ikaras“(režisieriai  Leontina ir Petras Valskiai). Jie parodė spektaklį pagal A. Liepienės pjesę „Vyšnių dienos“.
Renginio pabaigoje Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė įteikė padėkas viešniai Aldonai Liepienei  ir Kuršėnų kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Ikarui“. Popietės dalyvius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Audronė Kiršinaitė, ir vyriausiasis bibliotekininkas edukacinei ir projektinei veiklai Almantas Šlivinskas. O vaikams, kurie skaito, kurie aktyviai dalyvavo iššūkyje „Vasara su knyga“, ir būsimiems skaitytojams, Gilaičių parduotuvės savininkai Inga ir Arūnas Šadlauskai dovanojo ledų.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė