knygu-kaledos-2016Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojama akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia visos šalies žmones ne tik branginti ir skaityti knygas, bet ir savo krašto bibliotekoms jas dovanoti.
Lapkričio 23-iąją Naisių bibliotekoje vyko Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos autorė, kuri įdomiai pasakojo apie monsinjoro gyvenimo išskirtinius faktus. Gyvenimo universitetai lageryje, kasant anglį, meldžiantis naktį ant gultų ugdė pasipriešinančią blogiui asmenybę. Tremtyje sutikti geriausi draugai, čia sukalbėtos karščiausios maldos. Turbūt nenuostabu, kad paprastumą ir nepiktą humorą skleidęs kunigas buvo mėgstamas ir prezidentų, ir nusikaltėlių, kuriuos lankė kalėjimuose ir per metines šventes, pašnekovas. Jis guodė ir politikus, ir meile nusivylusius jaunus, ir gyvenimo pusiaukelėje prasmių ieškančius žmones. Jis artino Dievą prie žmonių paprastu ir kasdieniu elgesiu, taigi statė Žmonių bažnyčią.
Autorė skaitė, kai kurias įdomesnes ištraukas iš knygos. Susirinkusieji įdėmiai klausėsi. Paskui uždavinėjo įvairius klausimus susijusius su monsinjoro gyvenimu. Šią popietę susirinkusieji tikrai nebuvo vieniši – pabendravo tarpusavyje ir prisiminė Knygą – geriausią vienatvės draugą. Renginio pabaigoje skaitytojai ir knygos autorė bibliotekai padovanojo keletą knygų.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė