Laikas nestovi vietoje, o kartu su juo keičiasi ir vaizduojamojo meno priemonės. Dar visai nesenai vaikai piešė pieštukais ir flomasteriais. Šiandien mes turime 3D pieštuką su kuriuo kiekvienas gali sukurti trimates figūras realiu laiku tiesiog ore!
2018 m. balandžio 10 dieną Kužių gimnazijos aštuntokai, lydimi savo dailės mokytojos Jurgitos Kragienės apsilankė Kužių bibliotekoje ir panoro iš arčiau susipažinti su šiuo technologiniu „Stebuklu“. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė pristatydama 3D pieštuką pažymėjo, kad tai nėra magija, tačiau nuo šiol tradicinis požiūris į piešimą bus sugriautas iš pagrindų  Be to, ši priemonė yra puikus įrankis, galintis fantaziją paversti realybe. Tuo netrukus galėjo įsitikinti ir edukacinio užsiėmimo dalyviai. Jei pradžioje atsirado vienas kitas skeptikas, tai vėliau pamatę, kad piešinys popieriuje 3d pieštuko pagalba gali virsti realybe, visas abejones greit išsklaidė, ir jaunimui suteikė daug gerų emocijų. Edukacinė pamoka prabėgo lyg viena akimirka, o mokytojai savo mokiniams dar ne vieną kartą reikėjo priminti, kad pamoka jau baigiasi ir šią veiklą deja reikia baigti. Jaunieji gimnazistai laikydami rankose 3D pieštuku sukurtus mažus „šedevrus“ suruošė improvizuotą foto sesiją, o už inovatyvią edukacinę pamoką dėkojo viešniai iš Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė