2018 m. gegužės 31 d. Šakynos biblioteka kartu su stovyklaujančiais pradinių klasių mokiniais išsiruošė į žygį „Pažink savo kraštą“. Tikslas – pažinti vietovę, kurioje gyvena, mokosi. Mokiniai nemažai keliauja po Lietuvą , susipažindami su jos istorija, nuostabiais gamtos kampeliais ir dažnai net nepastebi šalia esančių įdomių kasdien matomų dalykų, nežino savo krašto istorijos.
Kelionę pradėjome nuo buvusios slaptos daraktorinės mokyklos. Trumpai susipažinome su spaudos draudimo laikotarpiu. Toliau patraukėme link šiais metais per knygnešių dieną pastatytos skulptūros knygnešystei. Apžiūrėjome bažnyčią, sužinojome jos pastatymo istoriją. Aplankėme Šakynos literato Antano Budzinsko sodybą.
Senosiose kapinėse apžiūrėjome koplyčią, išklausėme istorijos, apie jos statytoją Livonijos kanauninką kunigą Juozapą Varanavičių. Pagerbdami knygnešio Ignaco Normanto atminimą uždegėme ant jo kapo žvakelę. Pavargę, tačiau pilni naujų žinių ir įspūdžių mokiniai grįžo namo, sakydami, kad dabar jie ir kitiems galės papasakoti apie savo kraštą.

Zina Keturakytė,
Šakynos bibliotekos bibliotekininkė