Spalio 7-ąją dieną Žadžiūnų bendruomenės salėje vyko renginys skirtas Bibliotekų ir Vietos bendruomenių metams paminėti. Sveikinimo žodį tarė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Birutė Litevkienė, Žadžiūnų bibliotekos globėja, Bridų kultūros centro direktorė Nijolė Girniuvienė ir rašytojo Jono Krikščiūno-Jovaro sūnus Giedrius Krikščiūnas. Renginyje dalyvavo Eimučių, Šniūraičių kaimo bendruomenių nariai, Žadžiūnų neįgaliųjų draugijos atstovai.

Žadžiūnų bendruomenės pirmininkas Vytautas Buivydas džiaugėsi matydamas renginyje gausų būrį bendruomenės narių. Jis taip pat pasveikino ir įteikė padėkas senjorams, sulaukusiems garbaus amžiaus: Anelei Motiejaitienei, Stefanijai Dumšienei, Irenai Stonienei, Onai Lekaitei, Eugenijai Grigaliūnienei, Paulinai Keraitei, Onai Klusienei. Leonui Jonuškiui ir Vladui Pokšai.

Žadžiūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Ona Skirmantienė papasakojo apie biblioteką, jos veiklą, ypatingai pasidžiaugė, kad šiuo metu bibliotekoje skaito 202 skaitytojai, tai yra dviem skaitytojais daugiau, nei praėjusiais metais.

Bibliotekininkė pristatė kraštotyrinį darbą „Žadžiūnų praeities ir dabarties atspindžiai“. Darbe pateikta medžiaga nuo Žadžiūnų kaimo vardo kilmės (1820 metai) iki šių dienų. Renginio dalyviai galėjo susipažinti su visa sukaupta kraštotyrine medžiaga, pateikta stende, salėje. Kraštotyriniame darbe surinkta medžiaga ir apie poetą Joną Krikščiūną-Jovarą. Renginyje dalyvavęs poeto sūnus Giedrius dalijosi prisiminimais apie tėvą.

Vyresnioji bibliotekininkė įteikė padėkas aktyviausiems bibliotekos skaitytojams: Onai Niekienei, Daivai Petrevičienei, Janinai Povilaitienei. Aštuntokas Tadas Vytis buvo apdovanotas ne tik kaip aktyviausias bibliotekos skaitytojas, bet ir kaip savanoris, dalyvavęs projekto „Susipažink su Šiaulių rajonu kitaip“ mokymuose ir padėjęs kurti turistinį maršrutą po žymias Žadžiūnų vietas.

Šventinę nuotaiką kūrė Šniūraičių (Radviliškio raj.) kultūros namų muzikantai.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė;