Gimtųjų žodžių apkabintas,
Aš gyvas kalboje.
Sakau: esi man kaip žibintas
Pasaulio tamsoje.
Kas moka žodį – randa kelią
Visur ir visada.

/ Justinas Marcinkevičius/

Gegužės 7-ąją  Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Tai diena, primenanti rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma lietuvių tautos kalba, spauda, laisvas žodis. Lietuviška spauda plito, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Knygnešiai platino lietuviškas knygas, o lietuviai saugojo ir slapta skaitė.
2018 m. gegužės 7 d. 16 val. Žadžiūnų bendruomenės kiemelyje vyko popietė „ Kas moka žodį – randa kelią“, skirta šiai dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Pasvalio rajono Diliauskų kaimo bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Janonė. Ji pravedė keletą žaidimų, grojo gitara ir dainavo populiarias dainas. Bibliotekininkė Ona Skirmantienė papasakojo apie spaudos atgavimo, kalbos ir knygos prasmę, kvietė visus aktyviau skaityti, saugoti ir turtinti gimtąją kalbą. Susirinkusieji noriai atsakinėjo į paruoštas užduotis, išsakė savo mintis: kas man yra Knyga?
Renginio metu atvirukų kūrimo konkurso „Lietuva mano atviruke“ dalyviai apdovanoti padėkomis: Orinta Muižytė, Orestas Muižys, Modestas Stravinskas, Rugilė Stulgytė, Elora Povilaitytė, Kamilė Kotliar, Malvina Stravinskienė, Irena Laikūnienė, Renaldas Šerys.
Branginkime protėvių mums iškovotą laisvą žodį, laisvą spaudą, laisvę mąstyti, svajoti ir rašyti.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė