„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitiko užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Šiais metais atsigręžiama atgal ir žvilgsniu prabėgama per visus dvidešimt metų – trumpai stabtelint ir įvertinant, kaip ir kas keitėsi, kas buvo geriausia ir brangiausia.
Ketvirtadienis, vasario 21-oji, buvo paskelbta „Bičiulių“ diena, todėl Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO rinkosi geriausi knygų draugai – bibliotekininkai. Darbuotojai dalyvavo susitikimuose su rašytojais, aplankė muzikos, diskusijų ir meno erdves. Turėjo galimybę susipažinti su leidyklomis, sužinoti karščiausias naujienas, pakalbinti žinomus Lietuvos scenos, teatro, literatūros kritikus. Labiausiai sužavėjo išradinga, kupina edukacijų, garsinių skaitymų vaikų ir bibliotekų erdvės. Pastarojoje erdvėje dalyviams vesti ir edukaciniai užsiėmimai, kurių metu, panaudojant įvairiausias dailės technikas ir priemones, buvo galima pasigaminti individualų, kūrybišką knygos skirtuką, kuris čia pat buvo ir įlaminuojamas. Dalyviai taip pat galėjo išbandyti piešimą ant šviečiančių molbertų, terapinį smėlio staliuką ir kinetinio smėlio galimybes.
Dalyvavimas Knygų mugėje ne tik praturtina sielą, bet ir įkvepia naujoms veikloms ir idėjoms, kurias įgyvendinsime ateityje.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus
kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

Akimirkos iš Vilniaus knygų mugės