2018 m. balandžio 15 dieną Gilaičių bibliotekoje, vietos jaunimo iniciatyva, buvo surengta viktorina „Aš + biblioteka = bendrystė“, skirta artėjančiai Nacionalinei Lietuvos  bibliotekų savaitei.
Šiltą, saulėtą sekmadienio dieną būrelis ištikimiausių bibliotekos lankytojų rinkosi ne į biblioteką, o į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo renginių salę. Daugelis vyresniųjų gilaitiškių atėję į renginį užsiminė: Atbėgom tiesiai iš daržų, bet neateiti negalėjome, nes jaunimą reikia „palaikyti“. O jaunimas tikrai šiai viktorinai ruošėsi: net dvi dienas bibliotekoje konsultavosi su bibliotekininke, kūrė skaidres, mąstė kaip įdomiau ir kūrybiškiau tai padaryti.
Pradžioje buvo sudarytos dvi komandos iš suaugusių, jaunimo ir vaikų. Abi komandos išsirinko savo kapitonus ir komandų pavadinimus. Pakrikštytos komandos „Knygnešiai“ ir „Lietuviška knyga“ kaip ir dera turintiems tokius pavadinimus, maloniai nustebino savo žiniomis. Penkiolika klausimų buvo apie biblioteką, knygų autorius, bendras bibliotekos taisykles, bibliotekoje vykstančias akcijas, tradicinius renginius, projektus ir t. t. Kiti penkiolika – apie kraštotyrą, bibliotekos istoriją, Kužių seniūniją. Nors ir vienos ir kitos komandos dalyviai buvo verti nugalėtojų titulo, vis dėlto „Knygnešiai“, dviejų taškų persvara, tapo viktorinos nugalėtojais.
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė renginio dalyviams įteikdama po šokoladinę širdelę, palinkėjo, kad jų širdys visada atrastų kelią į biblioteką. Nuoširdus „Ačiū“ buvo tartas jaunimui, organizavusiam viktoriną: Ramintai Petrauskaitei, Lukui Rudžinskui, Lukui Česnauskui, bei aktyviausiems viktorinos dalyviams: Rugilei Ribakovaitei, Augustui Jasiūnui, Ramintai Bernotienei, Godai Ribakovaitei, Kužių gimnazijos istorijos mokytojai-metodininkei Violetai Laurutienei.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė