„Net ir paprasčiausias kaimas, ir tas juk ne iš karto pasidaro savas. Jeigu mes dėl jo neatsisakysime viso pasaulio, jeigu mes nepamilsime jo tradicijų, jo papročių, jo veidų, mes niekad nepamatysime jame to, kuo jis kai kuriems iš mūsų yra Tėvynė.“ (Antuanas de Sent-Egziuperi).

Lietingą spalio 28-osios vakarą verbūniškiai ir svečiai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės Verbūnų filialo salę, kur vyko šventė „Nupinsim draugystės vainiką“, skirta Bendruomenių metams ir Asociacijos „Verbūnų bendruomenė“ 10-mečiui paminėti.

2016-ji metai Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti ne tik Bendruomenių metais, bet ir Bibliotekų metais. Verbūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė paruošė ir įgyvendino projektą „Verbūnai – čia mūsų etninė savastis, čia aš gyvenu“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba (LKT), Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, rėmė Asociacija „Verbūnų bendruomenė“. Vykdant šį projektą buvo sukurtas filmas ,,Verbūnai – čia mano šaknys. Aš čia gyvenu“.

Šventės metu šis filmas pristatytas bendruomenei ir svečiams. Vakaro dalyviams buvo puiki proga susipažinti su jaunimo vykdytomis ekspedicijomis, Verbūnų ir jo apylinkų istorinėmis bei atmintinomis vietomis, išgirsti garbaus amžiaus žmonių prisiminimus.

Bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė pasidžiaugė aktyviu jaunimo dalyvavimu – į šio projekto vykdymą įsijungė 18 jaunų žmonių. Už nuoširdų bendravimą padėkojo didelę gyvenimišką patirtį sukaupusiems verbūniškiams.

Vakaro vedėjos Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė sakė, kad Verbūnų bendruomenė daro tai, kas svarbiausia: puoselėja kaimo grožį, palaiko gyvybingumą, aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje.

Renginyje dalyvavo Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Lietuvos Respublikos Seimo narės padėjėja Gitana Kudulienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Lukšių bendruomenės pirmininkė Vidutė Meižienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialo kultūros darbuotoja Danutė Kazlauskienė ir Naisių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Benita Dabregienė.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė