2017 metų kovo 30 dieną Kairių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Verbų magijos dirbtuvėlės“. Toks edukacinis užsiėmimas bibliotekoje vyksta jau antrus metus ir pamažu tampa tradicija.
Kažkada buvo tikima, kad jei Verbų sekmadienį į bažnyčią ateisi be verbos, į rankas velnias būtinai įbruks savo uodegą. O tada jau lauk nelaimių. Šiandien Verbų sekmadienį mini ne visi, tačiau vargu ar rastume žmogų, kuris nežinotų, kad verbos – tai geros sveikatos, laimės ir sėkmės nešėjos.
Į užsiėmimą atvyko Kairių pagrindinės mokyklos trečios ir ketvirtos klasių mokiniai kartu su  mokytojomis Džena Astasevičiene ir Jūratė Gailaitiene. Vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė papasakojo apie verbų atsiradimą, jų reikšmingumą Lietuvos kultūrai. Norint, kad rišamos verbos atspindėtų tautiškumo simbolius, būtų įdomesnės ir kūrybiškai sukurtos, mokiniams talkino tautodailininkė Nijolė Špečkauskienė, Onutė Glazauskienė (kurios per vasarą su anūke Juste pririnko verbų rišimui augalų) bei mokytojos. Veiklos rezultatai – puikios spalvingos ir džiuginančios širdį – verbos.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė