2018 m. rugpjūčio 17 dieną jaunieji gilaitiškiai bei jų tėveliai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo salę susipažinti su naujų technologijų galimybėmis, praktiškai išbandyti planšetinius kompiuterius ir filmukų kūrimo programą „iMovie“. Edukacinį užsiėmimą vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė bei bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius.

Vaikai užsiėmimo metu sužinojo, kad kurti filmukus nėra taip sudėtinga, jei pasinaudoji reikalingomis programėlėmis. Reikia tik nufilmuoti norimą veiklą, padaryti nuotraukų, paskui viską sujungti su pasirinkta programėle, pridėti tekstą, specialiuosius efektus, garso takelį…ir filmukas jau sukurtas.

Labiausiai vaikus sužavėjo praktinė užsiėmimo dalis. Kiekvienas iš dalyvių turėjo puikią galimybę į šią patirtį pažvelgti kūrybiškai, ir po kažkurio laiko jau visi kartu peržiūrėti sukurtus mažus šedevrus. Šiame užsiėmime dalyvavo, kai kurių vaikų tėveliai, kurie džiaugėsi vaikų kūrybingumu, o gerbiamiems svečiams padėkojo už padovanotą dar vieną turiningą besibaigiančios vasaros dieną.

Jau trečius metus Gilaičių bibliotekos jaunieji skaitytojai įsijungia į pamėgtą „Skaitymo iššūkį“. O šiais metais knygučių varžytuvėse galėjo dalyvauti ir suaugusieji. „Skaitymo iššūkio“ dalyviai, kurie turėjo įveikti 5 užduotis t. y. perskaityti knygą apie Lietuvą, savo gimimo metų knygą, draugo rekomenduotą knygą, knygą apie bet kurią profesiją ir aišku knygą apie atostogas.

Rugpjūčio 24-osios dienos popietę vaikai ir jų tėveliai, pažįstami, kaimynai skubėjo į Šiaulių raj. kultūros centro Gilaičių filialo renginių salę ne tik stebėti „Skaitymo iššūkio“ apdovanojimų, bet ir į susitikimą su Naisių Vasaros teatro aktore, režisiere, keleto knygų autore Vaida Kavaliauskaite. Daugelis tikėjosi pamatyti savo mėgstamą aktorę, rašytoją sužvaigždėjusią, arogantišką…bet jų nuostabai, išvydo mielą mergaičiukę, kuri rado bendrą kalbą tiek su vaikais, tiek ir suaugusiaisiais. Aktorė papasakojo kaip gimė knygos „ Naisių sodo gyventojų džiaugsmeliai ir rūpestėliai“, „Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį“.

Vaikams, jaunimui ir vyresniesiems buvo įdomu išgirsti iš autorės lūpų apie jos vaikystę, studijas, spektaklius, kūrybos planus. Vaida nuoširdžiai pasidalijo patirtimi, kaip ugdyti savyje kuriančią asmenybę.

Gerbiamos Vaidos buvo paprašyta, kad ji iš savo rankų įteiktų dovanėles Gilaičių bibliotekos „Skaitymo iššūkio“ laureatams. Bibliotekininkė Rita Bielskienė padėkojo visiems, kurie dalyvavo skaitymo skatinimo akcijoje, o kartu ir pasidžiaugė, kad nemažas būrys jaunųjų gilaitiškių atostogauja su knyga rankose. Didžiausiomis ovacijomis buvo sutikta „Skaitymo iššūkio“ laureatė Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė. Ji suspėjo ne tik visas knygas perskaityti laiku, bet ir paskutinę naktį prieš renginį perskaityti Beatos Tiškevič knygą „Vyvenimas“.

Tarp apdovanotojų buvo: Augustas Jasiūnas , Gerda Bernotaitė, Goda Ribakovaitė, Vilija ir Karolina Ribakovaitės, Karolina ir Jolanta Urbietytės, Ugnė Krikštanavičiūtė, Domantas Sova, Jaunius Mockus, Greta Rudžinskaitė, Ugnė Urbietytė. Prizai laukė ir pačių mažiausiųjų bibliotekos lankytojų, kurie ateityje dalyvaus „Skaitymo iššūkyje“. Prizus ir dovanėles įsteigė Gilaičių individualių parduotuvių savininkės –  Vilma Liakavičienė ir Inga Šadlauskienė.

Nuotaikingomis dainelėmis renginį papuošė Gilaičių bibliotekos „Skaitymo iššūkio laureatė Ugnė Krikštanavičiūtė( vadovė Regina Krikštanavičienė).

Po susitikimo ne vienas skubėjo paprašyti aktorės Vaidos Kavaliauskaitės autografo, na o po to įsiamžinti bendroje foto nuotraukoje bibliotekos kiemelyje.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė