2017 m.  birželio 27 d. Žadžiūnų bibliotekininkė Ona Skirmantienė pakvietė vaikučius į popietę „Vasarą draugauk su knyga“. Šiltas vasariškas oras leido pakeisti tradicinę aplinką – popietė vyko bendruomenės kiemelyje. Popietės tikslas – padėti vaikams prasmingai leisti laisvalaikį, skatinti knygų skaitymą. Bibliotekininkė papasakojo apie renginius, kurie vyks šią vasarą. Sukviesti vaikai turėjo rauti ropę, bet ropės rovimas šį kartą buvo kitoks. O ir ropė buvo paslaptinga. Išrovę ropę, jos viduje vaikai rado knygas. Visas rastas knygutes vaikai prižadėjo perskaityti per vasarą. Kadangi mokyklų bibliotekos nedirba, vaikai su privalomų perskaityti knygų sąrašais ateina į biblioteką.  Didžiausią vasaros skaitymo dalį sudaro grožinė literatūra. Vasaros metu bibliotekoje skaito ir vaikučiai, kurie atvyksta atostogauti pas senelius, giminaičius, kai kurie grįžę iš užsienio.

Vasaros pradžioje skaitytojams buvo pasiūlyta rinkti įdomiausią knygą, kuri bus paskelbta  „Vasaros knyga“ akcijoje.

Biblioteka nuo birželio 15 d. iki rugsėjo 1 d. pakvietė savo skaitytojus dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje „Vasarokime su knyga“. Šios vasaros simbolis – knygų medis. Kiekvienai perskaitytai knygai užpildomas medžio formos lapelis su autoriaus pavarde bei knygos pavadinimu ir klijuojamas ant simbolinio medžio. Daugiausiai perskaitę knygų skaitytojai bus apdovanojami prizais.

Rugilė  Skirmantaitė ir Orinta Muižytė užsiregistravo dalyvauti akcijoje „Vasaros skaitymo iššūkis“.

Linkime skaitytojams gražios ir kupinos naujų atradimų  vasaros su knyga!

Ona Skirmantienė
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė