2017 metų balandžio 26 dieną į Varputėnų biblioteką lankytojai  rinkosi diskusijai, apie bibliotekos veiklos kryptis, darbo formas,  poreikius, dalintis nuomonėmis ir idėjomis . Kokios bibliotekos jiems reikia, kas keistina? Pirmiausia išklausėme Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, skirtą visoms bibliotekoms, iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, tiesioginės internetinės transliacijos .  Bibliotekininkė Vida Bernotienė susirinkusius supažindino su šios savaitės šūkiu –„#tu esi biblioteka“ , kviesdama atsiliepti ir įsijungti į bibliotekos veiklą. Aptarėme planuojamus renginius, 2017 metų minimas datas, pasirinkome datą bibliotekos jubiliejui paminėti. Diskusijoje daug gražių minčių, posmų išgirdome iš bibliotekos globėjos Virginijos Verkienės, kuri kvietė džiaugtis, kad kaime dar turime kultūros židinį ir aktyviau dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose.
Renginyje dalyvavo viešnia iš Kuršėnų,  ilgametė Varputėnų kultūros namų direktorė Albina Budreckienė. Labai šiltai sutikta, gražiais prisiminimais apipinta, buvusi ir tapusi labai sava.  Ji pristatė naujausią  Šiaulių rajono literatų leidinį „Rapsodija“. Džiaugiamės, kad leidinyje galime skaityti ir varputėniškės Linos Kasparienės eiles. Taip artima, taip sava, taip malonu buvo visoms klausyti,  melodingu balsu plaukiančių posmų. Albina padovanojo eilėraštį skirtą Varputėnams.
Pabaigoje bibliotekininkė  dalyves supažindino su Kuršėnų mieste numatytos statyti bibliotekos projektu, pasidžiaugėme gražiu  statiniu. Žiūrėjome filmą „Atminties takais“, malonu buvo išvysti savo bibliotekos vaizdus, klausyti pasakojimo varputėniškės – pirmosios Varputėnų bibliotekos bibliotekininkės Zofijos Babrauskienės pasakojimų, o ir išgirsti keliamų reikalavimų šiuolaikinei bibliotekai.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė