2019 m. spalio 18 d. Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro darželio „Drugelių“ grupės ugdytiniai kartu su mokyklos direktore Birute Baniene buvo pakviesti į Kurtuvėnų bibliotekoje organizuojamą valandėlę „Duonutės kelias“. Vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė sekė pasakas „Kaip atsirado metų laikai“, „Duonutės kelias“, „Ar jau galima valgyti?“.
„Valstietis“ (A. Kniurienė) pakvietė vaikus leistis į duonelės kelią – nuo grūdo iki mūsų stalo. Renginio dalyviai keliavo į pievą, lingavo kartu su vėju, arė dirvą, sėjo rugius, kentė žiemos šaltį, sulaukus pavasario augo, plaukė kaip rugiai, nupjovė, iškūlė, sumalė ir iškepė duoną. Vaikai linksmai šoko ir dainavo daineles „Saulė budina rytelį“,  „Du gaideliai“, „Tėvas parvažiavo“. Pasaką „Ar jau galima valgyti?“ bibliotekininkė sekė panaudodama lėles. Apžiūrėję knygų parodėlę apie metų laikus, vaikučiai išsirinko Ritos Bagdonaitės  knygutę „Duonos pasakojimas. Apie duonos kelią“.  DUONOS PASAKOJIMAS — tai istorija apie duonos kelią. Duona tokia įprasta kasdienybės dalis, kad retai susimąstome, kaip ji atsiranda ant mūsų stalo. Ar žinai, iš ko kepama duona? Ar gali įsivaizduoti, kokius išbandymus patiria rugio grūdas, kol išdygsta ir subręsta? Gal kada nors matei, kaip kertami rugiai? O kas juos sumala?, – tokie klausimai pateikti knygelėje, kurioje autorė pateikia istoriją, kurią papasakojo pati duona. Šios knygutės vaikai klausysis prieš pietų miegą. Paragavę duonelės, pasivaišinę saldžiais grybukais, mažieji renginio dalyviai išskubėjo į darželio grupę atlikti bibliotekininkės paruoštų užduočių.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė