Jau šeštą kartą naujienų portalas Etaplius.lt jaunimą pakvietė dalyvauti vaizdo siužetų festivalyje „Rodom”. Gruodžio 8 d., jaunieji kūrėjai rinkosi į „Forum Cinemas” kino salę, kurioje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija.
Šių metų festivalio „Rodom“ tema – „Manipuliacija“, tad jaunimas neapsiėjo be profesionalų pagalbos. Buvo organizuotos dvejos kūrybinės dirbtuvės: Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje ir Meškuičių bibliotekoje , kuriose moksleiviai savarankiškai sukūrė 14 filmukų. Dalyvavo moksleiviai iš Aukštelkės, Gruzdžių, Naisių ir Meškuičių.
„Forum Cinemas“ kino salėje surengtoje iškilmingoje festivalio apdovanojimų ceremonijoje po filmukų peržiūros, sveikinimo žodžių ir padėkų paaiškėjo, kad trečioji vieta ir 50 Eur piniginis prizas atiteko ONT televizijos komandai už informacinę laidą „Šiandien. Aktualijos“. Antroji vieta ir 75 Eur piniginis prizas atiteko filmukui „Naisiai – Ramūno Karbauskio rojus“, kurį sukūrė Naisių miestelio moksleiviai.
Pirmoji vieta ir 100 Eur prizas skirtas filmukui „Manipuliacija gyva, bet nuslopinama“. Šis filmukas sulaukė daugiausiai komisijos ir „Etaplius.lt“ skaitytojų balsų.
Papildomais „Splius“ prizais apdovanoti ir Meškuičių kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę jaunieji dalyviai.
Džiaugiamės, kad tokie konkursai jaunimui yra organizuojami ir smagu, kad galime prie jų prisidėti. Dėkojame „Etaplius“ komandai už puikią iniciatyvą ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas taps tradicija.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė