Atėjus rudeniui lauke pabyra spalvoti lapai, kaštonai, gilės ir įvairios sėklos, iš kurių galima sugalvoti įvairiausių žaidimų ir veiklų. Kiekvienas vaikas yra labai kūrybingas ir noriai rudens gėrybės panaudoja savo darbeliuose. Jiems tik reikia sugalvoti temą, ką jie turi padaryti. Vaikai iš rudens gėrybių mielai lipdo gyvūnėlius, vabaliukus. Šie darbeliai padeda vaikams pažinti rudens spalvas. Ir kaipgi rudenį pareisi namo be kaštono kišenėje? Kaštonų galia žinoma nuo seno. Jie turi gydomųjų ir švarinamųjų galių. Kaštonai padeda susikaupti ir nusiraminti, tereikia po du kaštonus palaikyti kiekvienoje rankoje. Vaikams kaštonai tai puiki kūrybinė priemonė iš gamtos.
2018 m. spalio 11-osios popietę vaikai susirinko į Ringuvėnų biblioteką. Čia edukacinės valandėlės metu vaikai iš plastilino ir kaštonų lipdė ežiukų šeimyną. Idėja labai sena. Tokius ežiukus vaikystėje darė, ko gero, kiekvienas. Šis vaikų darbelis rudeniškas, tačiau savo spalvomis jis mums visiems priminė jau prabėgusią spalvotą ir šiltą vasarą.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė