Kalėdos! Jau pats žodis džiugina širdį. Nesvarbu, kad mes galime bijoti to skubėjimo, ilgų kalėdinių dovanų sąrašų ką reikia nupirkti ir padovanoti kai ateis Kalėdos, vis dar galime jausti tą šiltą jausmą, kurį jautėme kai buvome vaikai, tą pačią šilumą, kuri pripildo mūsų širdis ir mūsų namus, – taip rašė apie Kalėdas Joan Winmill Brown.
Gilaičių biblioteka kartu su jos bičiuliais ir  Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo darbuotojomis Regina Krikštanavičiene ir Danute Mereckiene gruodžio 18–20 dienomis surengė kalėdinę akciją „Tesklinda Kalėdų šviesa…“
Kartais užtenka geros idėjos ir pusė darbo padaryta. Pagrindinė mintis buvo paruošti staigmeną Gilaičių kaimo gyventojams, belaukiantiems didžiųjų metų švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų.  Šventinė komanda, kuri sklandžiai rikiuotų  išankstinius darbus buvo pakankamai operatyviai surinkta. Vieni buvo atsakingi už edukaciją, kurios metu teko pagaminti nemažą kiekį kalėdinių atvirukų, kiti pasiskirstę grupėmis, nedrąsiai  beldėsi į gyventojų namų duris, nešini pagamintais rankdarbiais. Ir nesvarbu, kad  lauke buvo visai ne kalėdinė nuotaika… Su vėju, vakaro tamsa, į namus dažnas įsileido ir ateinančių švenčių džiaugsmą. Po keleto  dienų į Gilaičių biblioteką ėjo lankytojai, dėkodami už gerumą, ir dovanotą jiems  Kalėdų stebuklą… O kaip norėtųsi, kad gerasis Kalėdų laiškanešys mums kiekvienam dovanotų stebuklo viltį! Visiems gražių Kūčių ir įsimintinų Kalėdų!

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė