Vėjuotą ir lietingą 2019 metų kovo 10-osios vakarą į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo salę rinkosi ne tik gilaitiškiai, bet ir svečiai iš Šiaulių, Kuršėnų, Kužių, Sauginių, Piktuižių, Žagarės, Meškuičių. Atvyko, kiekvienas savo širdyje, turėdamas Lietuvos vardą. Renginio vedėja Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė šventinį vakarą pradėjo  skuodiškės poetės Stasės Bucevičienės eilėmis apie Žemaitiją, o Šakynos ir Žagarės kultūros centro meno vadovo Alfonso Giedros klarnetu atlikta melodija suteikė šioms eilėms  jaukumo ir žavesio. Vienybė, bendrystė, bendruomeniškumas – šios ir kitos panašios frazės skambėjo moksleivio Augusto Jasiūno sukurtame filmuke, kuriame gilaitiškiai pasidalino mintimis apie vienybę Lietuvoje ir savo gyvenvietėje. Šeimos, bendruomenės atstovai iš Gilaičių ir Sauginių įrodydami , kad tik vienybėje yra stiprūs, skaitė eiles, prozos ištraukas apie Lietuvą. Dauguma jų – Gilaičių bibliotekos lankytojai ir skaitytojai. Visus sužavėjo Grakauskų, Bernotų, Krikštanavičių, Sovų šeimynos. Prozos ištraukas iš Apolinaro Čepulio knygos „Likimo upė“ skaitė Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Gilaičių kaimo gyventojas Arvydas Vilčiauskas. Klausytojai negailėjo ovacijų Vilijos Ribakovaitės, Jauniaus Mockaus, Augusto Jasiūno skaitomoms eilėms. Skambiomis dainomis visus užbūrė Piktuižių bendruomenės moterų vokalinis ansamblis (vadovė Sandra Banevičienė), įvairių konkursų prizininkai Žagarės kultūros centro Sandros ir Alfonso vokalinis duetas, o po Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių kultūros centro vaikų ir moterų šokių kolektyvų (vadovė Loreta Morkūnienė) šokių, vėsioje salėje tapo iškart daug šilčiau. Renginio viešnia Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja ir Gilaičių bibliotekos globėja Ingrida Venciuvienė, įteikdama gėles ir knygas, negailėjo gražių žodžių vakaro rengėjams ir sumanytojams. Vakaro „Viena šeima – viena širdim su Lietuva“ skaitovams, brandiems ir profesionaliems kolektyvams buvo įteiktos padėkos, bei kužiškės auksarankės Sandros Žukaitytės pagaminti megzti angeliukai papuošti lietuviška trispalve.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė