Švelniais gitaros garsais, 2017 m. gruodžio 8 dieną vyko šventinė popietė „Laiko, žmogaus ir žodžio sąskambis“, skirta Gilvyčių bibliotekos 70 metų veiklos progai paminėti, pradėjo devintokė Enrika Jocaitė. Visi atvykę buvo apdovanoti šventiniais ženkliukais, kuriuos kiekvienam svečiui įsegė Gabija Daugareva ir Erlanda Bucevičiūtė. Renginį vedė asociacijos „Gilvyčių kaimo bendruomenė“ pirmininkė ir renginių organizatorė Rimutė Janaitenė,  kuri taip pat su kolege Jolanta Pukieniene atliko keletą dainų. Į popietę susirinko gausus būrys svečių, bibliotekos skaitytojų taip įrodydami, kad biblioteka jiems ypatingai svarbi. Bibliotekininkė Ona Juškenienė parengė skaidres, kuriose pristatė Gilvyčių bibliotekos istoriją, veiklas ir pokyčius.
Ypatingus sveikinimus ir dovanas įteikė Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Algis Mačiulis ir Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė pasidžiaugė, jog biblioteka yra kaimo bendruomenės traukos centras ir joje galima ne tik pasiimti knygų, bet ir tobulinti informacinio raštingumo įgūdžius, dalyvauti inovatyviose edukacijose ir kituose renginiuose. Sveikinimo žodžius skyrė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Judita Šakočiuvienė, Šiaulių rajono Gilvyčių mokyklos direktorės pavaduotoja Irena Slavinskienė ir bibliotekininkė Roma Rimeikienė. Pasveikinti atvyko ir Bubių seniūnijos bibliotekų darbuotojos: Aurelija Kniurienė, Asta Platiakienė ir Jūra Valuckienė. Kurtuvėnų bibliotekininkė Aurelija Kniurienė kartu su drauge Stefanija Volbikiene padainavo ir keletą švelnių romansų.
Prisiminimais apie darbą bibliotekoje pasidalijo buvusi bibliotekininkė, o dabar aktyvi skaitytoja Irena Stuglienė. Popietės metu taip pat apdovanotos dvi aktyviausios bibliotekos pagalbininkės: savanorė Gabrielė Gelžinytė ir bibliotekos globėja Rimutė Janaitienė, prisidedančios prie renginių organizavimo, knygnešystės ir kitų veiklų.
Šventinę popietę linksmomis dainomis papildė Šiaulių rajono kultūros centro Gruzdžių filialo muzikos grupė „Brandus“ (vad. Marius Tarasevičius). Dėkojame Šiaulių rajono kultūros centrui už pagalbą ir bendradarbiavimą.

Ona Juškenienė,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė