2018 metų vasara Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo labai aktyviai. Nuo birželio 5 d. iki birželio 8 dienos, beveik kasdien, į biblioteką plūdo vaikai iš įvairiausių Kuršėnų miesto ugdymo įstaigų. Biblioteką pamatyti ir joje knygas paskaityti buvo atvykę 1–2 klasių moksleiviai iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos su mokytojomis Danguole Petruliene ir Jolanta Kazlauskaite. Taip pat beveik visą pusdienį bendravome ir skaitėme kartu su 1–4 klasių ugdytiniais iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, kuriame šiuo metu veikia vasaros stovykla, o jos vadovė – Rasa Poškienė. Vaikai atėjo nešini lauko gėlių puokšte, kas pradžiugino bibliotekininkes ir įnešė gaivos į bibliotekos patalpas. Ir kaipgi biblioteka be pačių mažiausiųjų klegesio! Su dideliu užsidegimu ir noru ankstyvą penktadienio rytą sugužėjo visa grupė Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ mažųjų smalsučių (auklėtoja Ona Grigalaitienė ir auklėtojos padėjėja Ligita Butkienė). O veikti atsinaujinusioje bibliotekoje tikrai yra ką. Ne tik skaitėme įvairiausias knygeles, bet ir supažindinome vaikus su interaktyviomis knygomis, kurių bibliotekoje vis daugėja. Vaikams jos tapo savotiška pramoga, nes išvysti planšetiniame kompiuteryje knygos lapuose atgijusius vaizdus vaikams buvo keista, tačiau smagu. Visi pasikeisdami, kad kliūtų visiems, buvo išbandytas ir žaidimų stalas. Vaikai žaidė stalo ritulį, tenisą, biliardą ir rungtyniavo rinkdami taškus. Vieni kūrė piešinius pirštukais ant smėlio staliukų, kiti – tiesiog popieriaus lape.
Bibliotekininkės svečius išlydėjo su šypsenomis veiduose, nes ne taip dažnai beveik kasdien sulaukiame mažųjų bibliotekos lankytojų. Žinoma, visi modami ranka žadėjo ateiti vieni ar su tėveliais išsirinkti knygų, kurias skaitys lietingais vasaros vakarais.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų