2019 m.  birželio 11 dieną  Kurtuvėnų bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiečiu Romualdu Baltučiu. Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro ,,Drugelių“ grupės ugdytiniai kartu  su auklėtoja Lina Meliuškane ir mokytoja Ausma Valiene įdėmiai klausėsi R. Baltučio pasakojimo apie knygutės ,,Jurgiuko Spurgiuko ir dėdės Jokūbo nuotykiai“ atsiradimą:  ,,Jurgiuko Spurgiuko ir dėdės Jokūbo kelionių istorijas sukūrė prosenelis Liudas Baltutis, prisiminimus nupiešiau ir užrašiau aš ir aštuoni anūkai“. Prisiminimuose apie tėvą Romualdas pasakojo: ,,Tėvelis Liudas norėjo, kad trys jo vaikai būtų išsilavinę, mėgtų skaityti knygas, mėgtų muziką, būtų žingeidūs. Vakarais, prieš miegą, pasakodavo savo kūrybos pasakas. Dažniausia tai buvo pasakos apie dėdės Jokūbo ir Jurgiuko Spurgiuko nuotykius. Ypač tėvelio pasakos buvo reikalingos, kai šeima 1941 metų gegužės 14 dieną buvo ištremta į Sibiro Kalnuotojo Altajaus kalnus. Ten jo pasakos mokė lietuvių kalbos, lietuviškų tradicijų. Vėliau, jau Lietuvoje,  pasakas pasakodavau savo dukrelėms ir anūkėliams. Jie ir paprašė mane atgaivinti tas pasakėles ir išleisti pasakų knygelę prosenelio Liudo Baltučio atminimui…“. R. Baltutis susirinkusiems klausytojams pasakojo apie tėvo gyvenimą,  mokytojavimo laikotarpį Kurtuvėnų mokykloje, kūrybą  Cingu-Lingo slapyvardžiu.  R. Baltutis  Kurtuvėnų  bibliotekai ir buvusiai bibliotekininkei Irenai Pluščiauskienei padovanojo po išleistą knygutę. Susirinkusiems buvo pasiūlyta padainuoti  Liudo Baltučio sukurtą dainą „Paukštelio vargai“.
Padėkoję už įdomią popietę ir pasivaišinę, mažyliai išgužėjo į kiemą žaisti. R. Baltutis vaikystės prisiminimų takais pakvietė pasivaikščioti ir maloniai pabendrauti popietės organizatorę A. Kniurienę.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji  bibliotekininkė