2020 metų liepos mėnesį Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  Kairių struktūrinio teritorinio padalinio skaitytojai lankėsi kolekcininkės Nijolios Kasparavičienės sodyboje, kur apžiūrėjome privačią kolekciją, žinoma kaip  „Ramunynas“. Muziejaus lankytojus pasitiko pasakos ,,Ežiukas rūke“ veikėjas Meškutis ir pakvietė apžiūrėti šeimininkės renkamą kolekciją. Visi buvo sužavėti eksponatų gausa ir grožiu.  Nijolia renka viską, kas susiję su ramunėmis: atvirukus, knygas, paveikslus, įvairius daiktus. Kolekcijoje yra net žiebtuvėlis, botai, kaliošai, molinė plokštė, papuošti ramunėmis. Laikui bėgant eksponatų vis daugėjo, o kad jie negulėtų paslėpti dėžėse, N. Kasparavičienė nusprendė įkurti „Ramunyną“, taip suteikdama galimybę ir kitiems pamatyti jos sukauptą kolekciją.
2019 m. už gausiausią ramunių tema rinkinį – 4100 daiktų, kuriuos savininkė sukaupė 1972–2018 metais, agentūros „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo direktorius Vytautas Navaitis Nijoliai Kasparavičienei įteikė Lietuvos rekordo diplomą. Apie šią savitą kolekciją Eimanto Kontrimavičiaus knygoje „Lietuvos privačių muziejų žinynas“ publikuotas straipsnis.
Išklausę pasakojimo ragavome ramunėlių arbatą bei dalyvavome smagioje viktorinoje.
Dėkojame kolekcininkei Nijoliai Kasparavičienei už nuoširdų priėmimą.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė