Ruduo – susitikimų ir netikėtų atradimų metas. 2018 m. lapkričio 10 dienos pavakarę  gilaitiškiai ir svečiai skubėjo į  Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo salę susitikti su savo žemiečiu, tapytoju prof. Antanu Visockiu, jo dukra Viktorija Visockyte, menotyrininku prof. Vyteniu Rimkumi bei nemažu būriu jų šeimos  artimųjų.  Ir ne vien ėjo  vedini  smalsumo, o norėdami  pasidžiaugti gerbiamo dailininko, jo žmonos Aldonos Visockienės ir dukros Viktorijos Visockytės  eksponuojamų  tapybos darbų paroda  „Gyvenimo portretas“.  Parodos lankytojus sužavėjo  nuostabūs šios šeimos tapybos darbai, atlikti akvarele, portretai, kuriuose įamžinti dailininkų tėvai, žymūs tautos žmonės. Vienas jų – rašytojos Ievos Simonaitytės portretas buvo padovanotas Gilaičių bibliotekai.
Tapytojas  A. Visockis susitikime su vietos žmonėmis  džiaugėsi galėdamas vėl atrasti tėviškę,  aplankyti gimtąsias vietas, prisiminimais pasidalinti su vietos žmonėmis, pristatyti savo kūrybos darbus, kurie eksponuojami plačiame pasaulyje. Susitikimo metu gimė puiki idėja – Gilaičiuose surengti dailininkų plenerą. Šiai idėjai  pritarė Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, ir bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė.
Gerbiamus svečius sveikino ir surengta paroda džiaugėsi Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, dailininko A. Visockio gimtojo Džuikių kaimo gyventoja ir  giminaitė,  Kužių gimnazijos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė, bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė. Padėką ir juodos duonos kepalėlį  tapytojui  A. Visockiui  įteikė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dovanėles – atvirukų bloknotą  „Lietuva mano atviruke“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, knygas  „Vyrai Gedimino kalne“  ir  „Zigmo Gėlės namai“ su gražiausiais palinkėjimais perdavė Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė.
Susitikimo dalyviams profesionalius kūrinius, skambias dainas skyrė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro muzikos grupė   „Tykiai“ (vad. Alvaidas Bernotas).

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė