2019 m. rugsėjo 5–6 dienomis Šiaulių rajono bibliotekose vyko susitikimai su viena populiariausių šalies romanų kūrėja, vertėja Irena Buivydaite. Ištikimiausi rašytojos gerbėjai Kuršėnų Vytauto Vitkausko, Naisių, Gruzdžių Augustino Griciaus, Kužių bibliotekose, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti, pabendrauti su neeilinio talento moterimi, dirstelėti nors akies krašteliu į rašytojos kūrybinę virtuvę.
Ketvirtadienio vakarą netradicinėje aplinkoje, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro amfiteatre, vyko atviras ir jaukus pašnekesys su Irenos Buivydaitės romanų gerbėjomis, o kartkartėmis pūstelėdavęs nedidelis vėjelis, įnešė į šį pasimatymą šiokio tokio nerūpestingumo. Susitikimo dalyvės turėjo galimybę susipažinti su spaudinių paroda ,,Irenos Buivydaitės romanai“, kurią parengė bibliotekininkės. Rugsėjo 6-ąją, apie pusiaudienį, rašytoja jau bendravo su Naisių bibliotekos ištikimomis skaitytojomis, o po susitikimo viešnia aplankė Naisių gyvenvietės puikiąsias lankytinas erdves.
Tą pačią dieną Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje rašytoja I. Buivydaitė tęsė pažintį su šios bibliotekos skaitytojomis, pristatė savo paskutinį romaną „Rožių dvaras“, mielai atsakinėjo į susitikimo dalyvių pateiktus klausimus. Kužių seniūnijos salėje rašytojos laukė ne viena staigmena. Pirmoji – tai Kužių salės moterų vokalinių ansamblių (vadovė Kristina Lučinskaitė) paruošta muzikinė dovana – romantinių dainų ir nelaimingos meilės jausmo persmelktų romansų melodijos, kurios puikiai dera su rašytojos kūryba. Rašytoja po dviejų dienų besitęsiančių susitikimų, bet  nerodanti nuovargio ir vis dar simpatiškai besišypsanti, maloniai kalbino salėje sėdinčias jaunesnes ir vyresnes moteris, kurios atėjo pabendrauti su jų mylima rašytoja. Šie tradiciniai susitikimai rugsėjo pirmąjį savaitgalį su rašytojais, įžymiais visuomenininkais ne atsitiktiniai, o įžanga į prasidedančius kasmetinius Šilinės atlaidus ir miestelio šventę Kužių miestelyje. Klausimų gausa dar kartą įrodė, kad Irenos Buivydaitės romanai, verstos knygos skaitomos ir neužsiguli bibliotekų, knygynų lentynose. Taigi, ir pastarąją dieną Kužių seniūnijos salėje nesimatė paruoštos autorės knygų parodėlės, o  bibliotekininkių paaiškinimas buvo aiškus ir logiškas – visos knygos pas skaitytojus. O vietoje parodėlės, susitikimo dalyvių ir pačios rašytojos laukė maloni intriga –žaismingas dialogas apie autorės knygų pavadinimus, kurį paruošė Kužių bibliotekos bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė. Susitikime dalyvavo ir visus sveikino Kužių seniūnijos seniūnė, aktyvi bibliotekos skaitytoja Jolanda Rudavičienė. Pirmoji Kužių miestelio šventinė diena ir gražių susitikimų su romanų kūrėja I. Buivydaite finalinis susitikimas pasibaigė, padovanojęs puikų laiką praleistą drauge, ir įkvėpęs bibliotekų darbuotojus panašius renginius organizuoti kuo dažniau.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė