Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka paruošė spaudinių ir fotonuotraukų parodą, skirtą kasmetinei kalendoriaus šventei, vykusiai 2017 m. spalio 20 d. Šiaulių rajono kultūros centre. Dvidešimt aštuntoji Lauryno Ivinskio Respublikinė premija už geriausią metų kalendorių įteikta kalendoriaus sudarytojai Danutei Selčinskajai, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėjai. Bibliotekos parengtoje parodoje buvo eksponuojamos Kuršėnų mieste esančių pastatų, priklausiusių gausiai žydų bendruomenei, fotonuotraukos. Taip pat Kuršėnų senųjų žydų kapinių ir buvusių kapinių vartų nuotrauka iš  Yad Washem‘o muziejaus fondų, kurią geranoriškai paskolino istorikas Jonas Kiriliauskas.
Renginio dalyviai domėjosi parodoje eksponuojamomis knygomis apie Kuršėnų, Lietuvos, pasaulio žydų gyvenimą, klausinėjo apie pastatus, kapines, jų būklę ir priežiūrą.
Paroda veiks iki lapkričio 20 dienos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje. Kviečiame apsilankyti!

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vidos Ragauskienės

1–3 nuotr. – parodos atidarymo akimirkos.
4 nuotr. – buvusi Kuršėnų miesto žydų mokykla (šulė). 2017 m.
5 nuotr. – buvęs Kuršėnų miesto žydų restoranas. 2017 m.
6–8 nuotr.  – Kuršėnų miesto žydų senosios kapinės. Pavenčiai.  2017 m.
9 nuotr. – Kuršėnų žydų kapinių vartai.
10 nuotr. – Kuršėnų miesto žydams priklausęs pastatas. 2017 m.