2018 m. spalio 12 d. į Gilvyčių biblioteką rinkosi įvairaus amžiaus vaikai mėgstantys skaityti ir rekomenduojantys tai daryti draugams. Gilvyčių bibliotekininkė Ona Juškenienė vaikams pristatė Neringos Vaitkutės knygą ,,Klampynių kronikos“, kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Knyga paslaptinga, kupina magijos, todėl vaikai susidomėję klausėsi pristatymo. Vaikams labai patiko iliustracijos, užmenančios ne vieną mįslę, kartais gal net šiek tiek turinčios siaubo elementų. Pasak Lietuvos nacionalinės Martyno Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos vadovės Ingos Mitunevičiūtės, knygos vaizduojamame pasaulyje po vienu stogu gyvena žmonės ir baubai, palėpėse suka lizdus aitvarai, o nuėjęs į mišką gali netyčia parsivesti namo laumės vaiką. Mitologiniai elementai darniai įpinti į kartais kvapą gniaužiantį pasakojimą, artimą vaikų taip mėgstamoms šiurpėms ir siaubo istorijoms.
Pristatydama knygą Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė, norėdama sužadinti vaikų susidomėjimą, perskaitė ir keletą ištraukų iš šios knygos. Vėliau vaikai pristatinėjo ir savo jau perskaitytas knygutes, rekomenduodami jas savo draugams. Už aktyvų dalyvavimą skaitymo skatinimo popietėje vaikai apdovanoti saldžiais prizais.

Ona Juškenienė,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė