,,ALL DIGITAL Week“ (lietuviškai „Skaitmeninė savaitė“) – tai visoje Europoje vykstanti akcija, skatinanti naudotis technologijomis bei internetu, ugdyti skaitmeninį raštingumą. Kasmet jos renginiuose dalyvauja iki 100 tūkst. Europos Sąjungos gyventojų. Šiemet ji vyksta kovo 25-31 dienomis. „ALL DIGITAL Week“ tematika labai plati – nuo medijų raštingumo, kritinio mąstymo ugdymo, skaitmeninio raštingumo, saugaus elgesio internete iki skatinimo tobulinti įgūdžius, reikalingus naujoms skaitmeninėms darbo vietoms.
„Skaitmeninės savaitės“ metu bibliotekoje buvo vykdytos šios veiklos: edukacinė vaizdo paskaita „Bankas be kodų kortelių: praktiniai patarimai“, integruota lietuvių kalbos pamoka su interaktyviu stalu-lenta ir protų mūšis „Aš ir internetas“.
Edukacinėje vaizdo paskaitoje „Bankas be kodų kortelių: praktiniai patarimai“ suaugusieji, besimokantys kompiuterinio raštingumo bibliotekoje įdėmiai klausėsi apie artėjančias naujoves, diskutavo apie galimybę išmokti naudotis mobiliu parašu ar generatoriumi.
Susipažinti su naujomis interaktyviomis priemonėmis atvyko Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 8a klasės mokiniai su auklėtoja Jūrate Satkauskiene. Surengta  integruota lietuvių kalbos pamoka, naudojantis interaktyviu stalu-lenta, kuriame yra įdiegti bibliotekos sukurti žaidimai: „Žaisdamas pažink Šiaulių krašto lituanistinius lobius“, „Linksmai apie Kuršėnų krašto patarmę (šnektas)“, Galvojant atsakymus į žaidimų klausimus mokiniai susipažino ir prisiminė Šiaulių rajone gyvenusius rašytojus, kalbininkus, jų kūrybą. Interaktyvaus žemėlapio pagalba nukeliavo į rajono šviesuolių gimtąsias, darbo ir gyvenamojo laikotarpio vietoves.
Protų  mūšyje dalyvavo Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniai su mokytoja Rasa Poškiene. Protų mūšio „Aš ir internetas“ pagrindinės temos – faktai apie interneto vartojimą, kaip ir kada jis atsirado pasaulyje ir Lietuvoje, informacija apie saugumą.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja